chatyachalupy.cz - příběh naší dovolené

Pronajali jsme si přes web chatyachalupy.cz roubenku v Kořenově (screenshot stránky). Podle webu vypadala moc pěkně, tak jsme zaplatili provizi firmě TOURTREND s.r.o. a zálohu za pronájem majiteli roubenky.

Po příjezdu na místo jsme zjistili, že je roubenka sice fajn, ale místo u lesa je v těsné blízkosti silnice, navíc s odtrženým svahem a na neoploceném pozemku. Místo rekreace s dětma a psem to vypadalo na týjden hysterického hlídání, aby nám děti nespadli pod auta, kterých mezi Kořenovem a Příchovicema jezdí požehnaně. Velká stavba za domem, ve které má dílnu majitel roubenky a denně tam jezdí pracovat, je jen třešnička na dortu k idilické dovolené s kámošema.

Majitelka baráku naše argumenty pochopila, vrátila kauci placenou hotově po příjezdu a sepsala s náma reklamační protokol. Odsouhlasila, že nám vrátí i zálohu za pronájem poslanou na účet, pokud jí k tomu TOURTREND s.r.o. vyzve.

Krok #1

Zkoušíme se s provozovatelem webu chatyachalupy.cz domluvit na uznání naší stížnosti a vrácení peněz. Zatím emailem - který od neděle úspěšně ignorují. 

Stay tuned... zatím bych rád každého před podobným webíkem varoval, zkušenost zákaznického servisu spíš odrazuje... 

Kdybysme se takhle chovali my, jsme v krachu. Doufám, že TOURTREND s.r.o. najde ke svýmu chování nějakou super výmluvu :-) 

UPDATE 11.8.2014:

V minulém týdnu se Alena asi 30 minut hádala s Markem Meitnerem, jednatelem a 20% společníkem TourTrend s.r.o. (http://daty.cz/f/775754/tourtrend-s-r-o). Pan Meitner to celé vidí jako naší chybu, protože jsme si měli zavolat a všechno si předem zjistit. Fakt, že kdyby publikoval fotky, jaké jsme vyfotili my (viz nahože), nikdy by tam nikdo nejel, je mimo jeho chápání. Komunikovat s nima můžeme jedině poštou nebo po telefonu, protože se jim podařilo nám poslat email jen ve fázi "do zaplacení" - takže příkaz k platbě a potvrzení objednávky došel na Aleny email v pohodě, ale odpověď na email, ve kterém se s nima chceme domluvit na reklamaci už ne. 

Vyjádření nakonec poslali poštou. Dorazilo dneska. Stručně v bodech + komentář:

  • na vyjádření mají 30 dnů, ale přesto nám odpovídají během 3 dnů (tohle je signál, že mluvíme s podnikatelem z devadesátejch let; i když reklamuju SMS jízdenku na Dopravní podnik hl. m. Prahy, odpoví do druhého dne)
  • všechno na webu odpovídá realitě (ano, a podstatné věci ignoruje)
  • další informace jsme si měli explicitně vyžádat předem (neřešíme málo široké okno v kuchyni nebo malej proud vody ve sprše, ale tristní stav okolí rekreačního objektu)
  • to že tam je silnice je naprosto jasně vidět tady http://bit.ly/1sQP6KC (což je pravda, ale je to schovaný a šikovně zamaskovaný na zimní fotce, navíc to mohl vyfotit tak, aby to bylo jasnější a předešel nedorozumění; to že to tam prostě umě schovávají (viz třeba tady: http://bit.ly/1sv1Gl6) je prostě smutný)
  • majitelce objektu vznikla škoda (stornopodmínky) a může ji po nás vymáhat (majitelka objektu uznala, že to není "ono" a bez řečí nám vrátila kauci placenou na místě a rozloučili jsme se)
  • naší žádost o navrácení jejich podílu považuje za neoprávněnou (jak jinak, že :)
  • moje další nepravdivé či subjektivně prezentované informace bude řešit žalobou pro pomluvu (hlavně bych napadl můj subjektivní názor - naštěstí tady nic není nepravda :)

Myslím, že to bude celé ještě docela zábava. Je úplně šokující narazit na podnikatele z Kroměříže, když máte zkušenosti s přístupem k zákazníků, který poskytují firmy typu DámeJídlo Tomáše Čupra. Reálně tady pan Meitner hraje o asi 4.800,- Kč za svojí provizi a asi to samé jako zálohu na ubytování (placené majitelce objektu), kterých se drží zuby nehty. Nejspíš nás vážně vidí jako pomatence, kteří na něj zkouší, jestli neuhrají vratku. 

Obrátil jsem se na Sdružení Obrany Spotřebitelů, který mají super právní poradnu. Podle fotek existuje jasná vada bránící či stěžující užívání. Navíc stranám bylo známo, že účelem smlouvy o pronájmu je ubytování s dětmi a psem, což je (opět podle fotek) zhola nemožné a pohyb po pozemku je zdraví ohrožující. Nabízejí bezplatné mimosoudní řešení spotřebitelských sporů a publikaci naší spotřebitelské zkušenosti. Jsem zvědavý, jestli by pan Meitner pak žaloval pro pomluvu i je, když se mě chystá popotahovat u soudů za můj bolgísek :) Co mi ještě uniká - a možná je to o tom, že na něj denně 10 lidí zkouší vrátit peníze za malej tah v komínu nebo málo jasnou hvězdnou oblohu - proč je tak radikální, když to prostě vždycky prohraje? Kdyby nám zkusil navrhnout že se o ten problém podělíme, asi ani nemrkneme, ale až to požene k soudu pro pomluvu, jen se o tom dozví dalších kvantum lidí.

Resume k dnešku - příště spíš Airbnb.com, zásadní je, že tam může člověk dávat komentáře a být v kontaktu s majitelem předtím, než něco objedná.

Next steps: 

  1. založím si email na centrum.cz, aby mi od TourTrendu chodily emaily
  2. zkusím navrhnout hledat kompromis
  3. zkusím navrhnout mediační služby SOS


3 responses
Je smutné, jak někdo může mít žaludek na to prodat něco, o čem sám ví, že nestojí za nic.
Dobrý den, stručně k této snůšce lží, nepravd a gramatických chyb: 1) Jedná se o krásnou, čistou a velmi oblíbenou chalupu, která leží v Kořenově u přístupové cesty (90% chalup v Kořenově leží u cesty). Popis objektu je zcela pravdivý a s ohledem na potřeby každého zákazníka (individua) je na první straně katalogu i na internetu pod nadpisem VÝBĚR NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH INFORMACÍ uvedeno, že "Detailní informace o vybavení a bezprostředním okolí sdělujeme na vyžádání." To samozřejmě ještě před placením. Není naší vinou, že si o tyto informace zákazník nezažádal. 2) Ve svých výhružných e-mailech, které zde pochopitelně nejsou uvedeny, se zákazník rozhořčuje nad tím, že objekt není oplocen. Ale v nabídce nic takového není. Naopak - je uvedeno "volné prostranství." 3) Předmětná cesta je zobrazena na obrázku č.18 4) Majitelka objektu neuznala neobyvatelnost objektu (to by bylo absurdní), ale pod nátlakem a výhrůžkami vrátila uhrazené peníze (kde jinde by k tomu mohlo dojít? - např. na zájezdu v Egyptě či v Turecku?) 5) Nikdy jsem se s žádnou Alenou nehádal. Paní volala a prezentovala svůj subjektivní, neměnný názor. Ten nikomu neberu. 6) Ano, od každého, kdo prezentuje nepravdy, smyšlenosti a pomluvy budeme požadovat omluvu a je lhostejno jakým způsobem bude vymáhána. 7) Pan Šimeček tvrdí, že jsme mu měli poslat a neposlali e-maily s vyjádřením. To není pravda. Vše je možné fyzicky prokázat vč. datování. 8) Je možné, že my, podnikatelé z Kroměříže, nedosahujeme takové intelektuální úrovně jako např. p. Čupr z Prahy z Damejidlo.cz. Ale stačí to na to, abychom se elementárně bránili, když z nás někdo dělá blbce jako pan Šimeček. S pozdravem
1a) nikde nekritizujeme chalupu jako takovou, ale prostředí, ve kterém není možné mít děti a psa - viz fotky nahoře 1b) podceňujete UX - přijdu na web, najdu chalupu, u ní volný termín a pak vyplním objednávku. Stránku s "detailní info na vyžádání" vůbec v průběhu objednání nenavštívím. Abych ověřil, že to tam máte, musel jsem to vygooglit (http://bit.ly/1uQPHza) 2) můj první email je tohle: http://note.io/1pHbYfH druhý email http://note.io/1pHcbzu třetí email http://note.io/1rRrHXO - nikdo se mi neozval, nikdo mi nezavolal. Jako svého klienta jste mě nechali na holičkách. U čtvrtého emailu mě došla trpělivost http://note.io/1pHcyKy Myslím, že není divu. Rozhořčuju se nad tím, že tam nemůžeme s dětma být (1.5r, 1.5r, 4.5r). Kdyby je neohrožovalo, že se zřítí do utrženého svahu, zůstaneme tam. 3) Ke každému objektu vede cesta, srovnejte moje fotky na místě a vaše fotky na webu. Přijde vám to pořád OK? Fakt tomu postoji nerozumím. 4) S majitelkou jsme neřešili neobyvatelnost objektu, ale okolí. Nikdo na ní netlačil. Tady je ukázka reklamačního protokolu http://note.io/1pHdjmS, který máte k dispozici. 5) Ze zkušenosti musím potvrdit, že tomu co probíhalo po telefonu lze také říkat "prezentovala svůj subjektivní názor". Já bych řekl, že jste se (ve slušnosti) hádali :) 6) Nerozumím, co je pomluva, smyšlenost a nepravda. Prezentuju tady věci maximálně otevřeně. 7) Tvrdím, že když jsme u vás objekt objednávali, tak vám emaily k nám odcházely; když něco reklamujeme, tak vám to nefunguje. Přesně je v textu napsáno "se jim podařilo nám poslat email jen ve fázi 'do zaplacení'". 8) O intelektuální úrovni nikde nepíšu, říkám, že je hodně těžké s váma komunikovat, protože vidíte svůj svět jen přes zákon a smluvní podmínky. Pošlu vám dneska email, ale na něj mi nedojde odpověď ... Ocením, když mi pak zavoláte, můj telefon máte nejméně ve 4 emailech. Sem to budu dál dokumentovat, co nejpřesněji mi půjde. Neváhejte mě opravovat + moc rád uvítám vaše komentáře.