Informace na dosah ruky - Pebble Watch

Komplikované dashboardy za dvojitým přihlášením a trojitým firewallem přestávají být cool. Naši zákazníci potřebují podstatné informace doslova na dosah ruky - a to nesplňuje ani report v iPadu. 

Na startu naší vlastní "wearables" mánie jsme zvolili hodinky Pebble.

Proč?

Každý má svoje "jedno číslo", které mu napovídá, jak se mu daří. Obchodníka může motivovat, kolik si vydělal na provizích a jak si stojí oproti svému týmu, CEO bude chtít znát ukazatele od CFO, apod. Nemusí nic dělat, jen se podívá na hodinky...

Jak to funguje?

Do mobilu si nainstalujete Pebble aplikaci (Android, iOS) a v ní si nainstalujete "Keboola Stats" do které zadáte token, který vám vygeneruje náš "Pebble Writer" - ten bude v UI za chvilku.

Co to umí?

Aktuálně to umí každých pár vteřin v hodinkách aktualizovat libovolné číslo, které je dneska zanesené na dashboardu, který může ukazovat 2 čísla a jejich změnu v %. Například: kolik mám obrat od dnešní půlnoci do teď (aktuální přesné číslo) a o kolik % je to jiné oproti obratu včera za stejné období + kolik mám objednávek za dnešek a změna vůči včerejšku:

Obrat 123.000,- Kč (+7%)
Objednávky 600 ks (-12%)

Spočítat takhle umíme téměř cokoliv na co máme data (v tuhle chvíli se umíme napojit na 33 datových zdrojů + máme API pro příjem dat, která k nám posílá zákazník). Rychlost aktualizace čísel v hodinkách je nastavená na 1x/30 vteřin. Spolehlivě můžeme jít tak na 1x/10 sec, pak už to přestává dávat smysl - zpoždění v mobilní síti a čas potřebný pro načtení nových dat a spočítání metrik pro dashboard v hodinkách.

Teď ještě dostat to samé na hodinky od LG, Samsungu a Motoroly. Celý stack, od sběru, analýzy dat a API už máme, zbejvá frontend :-)

Kdo by si to chtěl vyzkoušet, máme jedny červený Pebble hodinky na půjčení - kdo má vlastní, může do toho naskočit hned. Samozřejmě musí mít data v Keboola Connection (data umíme vytahat i z existujících GoodData projektů!).

Credits: Tomáš Kačur za to že to celé postavil, Martin Karásek že během asi 45 sec vyšvihl ikonky do Pebble Store.

P.S. Pebble aplikace v telefonu (napsaná v JS) a aplikace v hodinkách (napsaná v Vanilla C) je jako OpenSource k dispozici v našem GitHubu. Backend vrací na metodu stats tohle (dokumentace API bude asap v Apiary.io):

{
    "heading": "Revenue",
    "title1": "Today",
    "percent1": "10",
    "number1": "123.4",
    "title2": "Week",
    "percent2": "20",
    "number2": "245",
    "changed": "2014-07-08T13:44:22+0200"
}
7 responses
Ty jazyky (C, js) máš imho opačně.
Máš pravdu, Pivníku! Díky za upozornění. Opravuju si to...
Uz to objednavame, salesakum se to moc libi :-)))
Super! Chceš jedny na test? Můžu ti je dát hned zítra.
Neni treba, doufam, ze to nekdo objedna a pristi tyden je mame :-)
Prima! My to mezitím doladíme, aby to do různých hodinek posílalo různý data :)
Tak uz to mame spojeny a jedem ;-) Ted jeste co tam komu dame? :-)