Týdenní digest novinek v Keboola Connection #2

SAPI

On-The-Fly Admin Tokeny

Do Storage API byste měli chodit odkazem v https://connection.keboola.com/admin:

Nově každý pozvaný KBC uživatel dostane automaticky vlastní ADMIN token do SAPI:

Tyhle osobní ADMIN tokeny slouží k tomu, abyste v Eventech věděli, kdo co měnil. Nově tak není veškerá aktivita spojená do “Master Token”. Původní Master Token v nových KBC projektech dál nebude existovat. Pokud máte vlastní scripty, které s KBC komunikují, vyrobte jim vlastní token, nepoužívejte osobní tokeny jinak než pro váš přístup. V momentě, kdy někoho z KBC projektu odpojíte, smaže se mu jeho Admin Token.

Výběr řádků - operátory pro filtrování řádků

V minulém týdnu jsme do TAPI UI vypropagovali filtrování řádků. Dneska je drobně rozšířena funkcionalita na backendu tak, že není nutné filtrovat “sloupec = zaplaceno”, ale je možné použít i operátor “není rovno”. V UI to ještě není.

Účel: snížit objem dat již při prvotním exportu ze SAPI -> mám bambilión řádků, které obsahují email zákazníků, přičemž neregistrovaný zákazník má pole prázdné. Chci počítat datum první objednávky pro který nepotřebuju nevyplněný email. Doteď jsme museli přenést vše do Transformační DB a tam provést indexování a DELETE FROM moje_tabulka WHERE email <>’’; Dnes se tento filter přesune do SAPI. Operátor je dokumentovaný zde.

KBC

Orchestrátor 2.0

Minulý týden avizovaný orchestrátor je vidět v KBC. Postupně vám migrujeme starý Orchestrátor za nový. Stay tuned!


Konec

-Petr