10.-11. dubna 2014 jsme jeli do San Francisco na hackathon, pořádaný v kanclech GoodData, zaměřený na používání jejich nových SDKček. Za 7 měsíců jsem si nenašel čas to sepsat, tak snad bez větších zkratek teď. Po dobu hackathonu jsme měli v Praze i San Francisco dropcam.com kamery - v textu jsou bez kontextu 2 timelapse videa.
Akce to byla super! Účastnilo se jí asi milion lidí z GoodData, jedna jejich externí firma (saama.com), co jim pomáhá s implementacema a my. Hackathon se pořádal paralelně v Praze a SF. Tomáš Trnka a já jsme jeli spolu s Lumírem Kajnarem a Martinem Karáskem z Prahy. Z Kanady dorazil Ondra Hlaváček, Adam Hu a Ling. Největší oběť pak udělal Jakub Nešetřil, když nám nabídl spaní u něj v garáži a nakonec nám dal 2 super pokoje!
Hacking
Keboola Tentacle, jak jsme jej měli na hackathonu, je k vidění tady.
Klikněte si na zelené “entries” - ukáže se seznam sloupečků v datasetu a všech metrik, reportů a dashboardů. U sloupečků je vidět, jestli je to Attribut (A) nebo Fact (F) a kolikrát někde figuruje.
S touhle věcí kluci z pražskýho týmu vyhráli třetí cenu ($500), což je super úspěch!
Syntetizované Objekty
Tomáš Trnka, Adam Hu a Ondra Hlaváček pak v San Fran kanclu kutili projekt, kterej ani nemá název, ale je podle mě hyper cool, jen nikdo nepochopil, co to dělá, protože to vypadalo jako když klonujeme hotový dashboardy normálníma GoodData funkcema.
Udělat tuhle věc byl mega výkon, protože GoodData JS SDK, které jsme chtěli použít k autorizaci a abstrakci od GD, nepočítá (minimálně tehdá - možná se to od té doby posunulo), že by běželo kdekoliv jinde než přímo na serverech GoodData. My jediní jsme neměli to co ostatní - kompletní přístup k testovací infrastruktuře. Takže pro nás bylo nemyslitelné třeba udělat v rámci hackathonu nový druh grafu, co se prezentuje přímo v projektu. Díky tomu jsme třeba jen 8 hodin řešili, jak to celé rozjet, aby se dalo začít programovat. Cejtil jsem to jako docela silný handicap, ale s ohledem přes rameno to samozřejmě nevadilo :) Nutno podotknout, že se o nás kluci hodně dobře starali a snažili se nám to pomoct rozběhnout!
První místo (a $3000) na hackathonu vyhrál Petr Cvengroš s nevím kým. Udělali super interaktivní LDM vizualizaci, u které je jen velká škoda, že ji dodnes nedostali do produktu a leží zahrabaná v prostředí “Labs / Apps” o kterém nikdo moc neví :(
Výstupy z hackathonu zvalidovaly nějaké koncepty, které teď zpracováváme - o tom snad časem.
Lessons learned:
- jedna "modrá pilulka" Martina Karáska = spíš celej let
- AT&T pořád používá 1000 let starý v.35 kabely
- v GoodData kanclu je zakázaný instalovat vlastní kamery (porušeno!)
- v GoodData kanclu nesmíme bejt sami bez dozoru (porušeno! dozor usnul :)
- v noci maká jen Ondra Hlaváček, pak já, pak indové ze Saama.com; nejvíc to flákaj kmenový zaměstnanci a čínská delegace z Keboola :-)
- po GD kanclu na wc jen na koloběžce, nad ránem součastně i na skejtu
- Karásek a Trnka jsou teplý => musej mít Corvette :)
- když v noci opilej Petr Olmer říká: “tady bydlí Svára” a zvoní na zvonky, tak vyběhne pes a budou po vás střílet
- když se acebook snaží, jde v SF koupit i bryndza - a pak pan Tully z Apiary vysmrkne halušky!
Pár fotek tady.
Odkazy:
- Web Hackathonu: http://hackathon.gooddata.com/ (kopie: http://note.io/1uUQZK4)
- Bobův GoodCraft: https://developer.gooddata.com/blog/hackathon-project-goodcraft
- Metric Editor: https://developer.gooddata.com/blog/hackathon-project-new-shiny-metric-editor
- GoodMigration: https://developer.gooddata.com/blog/hackathon-project-goodmigration
- LDM Visualizer: https://developer.gooddata.com/blog/how-we-won-the-all-gooddata-hackathon
Pokud víte o jiných článcích, prosím do komentářů, rád to aktualizuju.